
Kezdőknek két könyvet is ajánlunk melyek a következő címekkel jelentek meg: A Digitális fotózás műhelytitkai Kezdőknek és a Fotózásról utazóknak
Ezek könnyen emészthető, szemléletes képekkel illusztrált könyvek, melyek már az harmadik kiadáson van túl.
Ha a családi fotózás a cél, a kedves fotótémáink-című könyveket is javasoljuk.
Ha túl vannak az alapokon, a Digitális fotózás műhelytitkai 2007-es kiadását (vagy a februárban megjelenő 2009-es kiadást) ajánljuk, mely behatóbban tárgyalja a technikai részleteket, az egyes objektíveket, tükörreflexes jellegzetességeket, és az általános témákon kívül számos különleges helyzetet (asztrofotózás, infravörös fotózás, villámok, mikroszkópos fotók, búvárfotók) is bemutat.
Ez a kiadvány szintén sokadik kiadásban jelent meg. Jellegzetessége, hogy évente komoly frissítéseken esik át, ahol a legtöbb gépet, memóriakártyát, printert stb. "update-eljük", így (a külföldi kiadású fotós szakkönyvekkel ellentétben) mindig friss, aktuális információt kap az olvasó.
A következő szint a Műhelytitkok II, III és IV részeként megírt Tájak és városok, Természetfotózás és Digitális fotózás tükörreflexes géppel-című könyvek. Ez a három könyv - az alapokon túl - a magasabb szintű, speciálisabb területekre koncentrál. Kimerítő, részletes leírást kapnak az említett témakörök technikai feltételeiről, eszközeiről, műhelytitkairól.
|